Fake News: Německá média nepravdivě informovala o zatčení identitářů – ve skutečnosti byli zatčenými levicoví extrémisté

Share on Facebook56Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0

Generation Identitaire

Autor: Chris Tomlinson

Německý list Der Spiegel a rakouský Der Standard zveřejnili zprávu o zatčení 15 identitářů během víkendových demonstrací v Paříži, přestože orgány činné v trestním řízení oznámily, že zadrženi byli levicoví extrémisté. Ani jedna z publikací dosud tuto zavádějící informaci neopravila nebo nestáhla

Levicově orientovaná média vydala v neděli odpoledne zprávu, podle nichž byli v sobotu za nelegální ozbrojování zatčeni příslušníci hnutí Generation Identitaire.

Během pondělka však pařížské státní zastupitelství tuto nepravdivou informaci opravilo s tím, že 14 zatčených nepatřilo k identitářům, ale levicovým extrémistům z organizace Antifa, píše OE24.

Informace o totožnosti zatčených byly však novinářům z Der Standard a Der Spiegel veřejně dostupné už v neděli, ve zprávě francouzské LCI totiž jasně stálo, že 14 zatčených byli extrémisté z Antify.

Policie levicové aktivisty zatkla v sobotu kolem sedmé večerní, protože je podezřívala z přípravy hromadných násilností.

Pro podezření z nedovoleného ozbrojování byl už dříve odpoledne zatčen jeden muž údajně spojený s identitáři, u něhož byla nalezena provizorní zbraň. Přestože má být tento člověk podle informací médií pravicovým extrémistou, čelní představitel rakouské pobočky identitárního hnutí Patrick Lennart popřel, že by měl jakékoliv spojení se skupinou.

Francouzská policie – prý z obav o bezpečnost a ze strachu z možných střetů s násilnými levicovými extrémisty – pařížskou demonstraci identitářů zakázala. Ti však navzdory tomu rozvinuli transparent před nočním klubem Bataclan, kde v listopadu 2015 skupina muslimských teroristů mučila a povraždila 89 lidí.

Nejedná se zdaleka o první příklad, kdy extrémisté Antify plánovali nebo se dopustili násilností proti identitárním aktivistům.

V roce 2016 shazovala Antifa během demonstrace identitářů kameny ze střech vídeňských budov. Jedna z nich zasáhla do hlavy aktivistu, který utrpěl zranění hlavy a byl v kómatu.

Značná část německých médií i politického establishmentu bývá pravidelně obviňována z aktivní účasti na zlehčování krajně levicového extrémismu a politického násilí.

Berlínská vláda měsíc před loňským teroristickým útokem na vánoční trh, při němž byl zabit tucet lidí, zveřejnila zprávu, podle níž je největší hrozbou pro obyvatel Berlína extremismus krajní pravice – krajně levicový extrémismus pak autorům vůbec nestál za zmínku.

Po masových násilnostech při letošním zasedání G20 v Hamburku byla některá německá média nucena konečně promluvit o násilí páchaném levicí. Šéfredaktor novin Die Welt Ulf Poschardt napsal: „Jejich černé oblečení ukazuje na estetickou inspiraci Mussoliniho černými košilemi. Chovají se jako fašisté. Snaží se rozdmýchávat strach a nejistotu.“

V době vydání tohoto článku Der Spiegel ani Der Standard své původní zprávy neopravily ani nestáhly.

Článek Chrise Tomlinsona vyšel na webu Breitbart London 27. listopadu 2017.

Víte, že…

  • 22. února 1943 se v Dzeržinsku v Nižněnovgorodské oblasti narodil Eduard Limonov, vlastním jménem Eduard Veniaminovič Savenko, ruský spisovatel, básník, rebel a politik Národně bolševické strany Ruska. V současnosti je předsedou této strany a jedním z vůdců protiputinovské formace Jiné Rusko. Česky vyšla jeho kniha To jsem já, Edáček a románová biografie Limonov - Deník ztroskotance od francouzského spisovatele Emmanuela Carrèreho.

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Giorgio Locchi – Podstata fašismu (druhé opravené vydání)

Giorgio Locchi - Podstata fašismu
K objednání zde!
METANOIA

Goodreads – knižní tipy

Myšlenka dne

„Ať však jde o prvek náhody, či o poměření hodnoty, tíhnou všechny hry ku stavu válečnému, poněvadž právě ve válce předmět sázky pohltí hru, pozře hráče, stráví vše…. Taková jest podstata války, při níž leží v sázce zároveň hra, pravomoc i ospravedlnění. Z tohoto hlediska je válka nejpřesnějším druhem věštby. Jde totiž o zkoušku vůle jednoho a zkoušku vůle druhého v rámci vůle vyšší, kterážto musí, jelikož obě vůle váže, nutně dospět k výběru. Válka je nejvyšší hrou, poněvadž válka vposledku vnucuje jednotu bytí. Válka je bůh.“ Cormac McCarthy: Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, Argo, Praha 2009.

Tweets

Archív